Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg

oaza rodzin - parafii św. macieja w andrychowie


dowiedz się więcej o ruchu.....

krótki film o naszym ruchu

zaparaszamy nowe małżeństwa do domowego kościołaogłoszenia ogólnePielgrzymka

W sobotę 26 maja o godzinie 6 rano, wyruszyliśmy na dwudniową pielgrzymkę śladami św.Józefa kaliskiego i św.Stanisława Kostki w roku nadzwyczajnego jubileuszu. Rodziny i małżeństwa naszej parafii miały okazję zawierzyć się św.Józefowi opiekunowi Świętej Rodziny.

Droga do Kalisza wypełniona modlitwą i śpiewem, ubogacona ciasteczkiem i kawą wraz ze strawą duchową czyli wersetem psalmów, którymi wszyscy się dzielili. W Kaliszu wysiedliśmy w pobliżu sanktuarium św.Józefa. Obok znajdował się pomnik św.Jana Pawła II z dziewczynką symbolizującą przyszłą matkę oraz słowami naszego świętego rodaka, że każda rodzina ma stać się Domowym Kościołem.

Nasze pielgrzymowanie wpisało się XXI Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła w której wzięło udział ok. 2 tys. osób z całej Polski. Mieliśmy okazję wysłuchać konferencji ks.Macieja Krulaka zatytułowanej "Jubileuszowy prezent św.Józefa dla naszych rodzin". W czasie konferencji, w której poruszył temat ojcostwa i odpowiedzialności prawdziwego mężczyzny na wzór św.Józefa. Podkreślił, że najważniejszą rzeczą ze strony nas jako rodziców to czas. miejsce i akceptacja dla naszych dzieci. Następnie mogliśmy uczestniczyć w czuwaniu ze św.Józefem i wysłuchać świadectw w jaki sposób Pan Bóg ingeruje w nasze życie jeżeli mu zaufamy tak jak św.Józef. Pan Bóg wtedy prowadzi i rozwiązuje nasze problemy. W czasie wprowadzenia do tego czuwania ksiądz dorzucił spostrzeżenie, że jeśli dziś kobieta odrzuca macierzyństwo, posuwając się nawet do aborcji to dlatego, że nie ma przy niej prawdziwego mężczyzny. Po przerwie na posiłek, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, w czasie której Homilię wygłosił biskup Włodarczyk. Podkreślił on, że dziś co piąte dziecko rodzi się w związkach poza małżeńskich, gdyż nie ma w nich prawdziwych facetów, tylko zapatrzeni w siebie lalusie, nie mający twardości, odporności, wytrwałości, pękający przy pierwszym lepszym problemie. Prawdziwy mężczyzna naśladuje Chrystusa. Prawdziwy mężczyzna musi umieć kochać. Msza Święta zakończyła się, zawierzeniem małżeństw i rodzin św.Józefowi. Po tej strawie duchowej o godzinie osiemnastej wyruszyliśmy w dalszą drogę i około godziny 21 udaliśmy się na nocny odpoczynek. Pielgrzymce przewodniczył ks. Stanisław Czernik, dziękujemy mu za organizację i obecności.

Anna i Bolesław Ścigowie

10.06.2018 Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie kończący rok pracy formacyjnej

Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Porąbce

od godz 14:00 do 14:20 rejestracja grup parafialnych w Recepcji,

godz 14;30 zawiązanie Wspólnoty w kościele

godz 15;00 Msza Święta pod przewodnictwem Ks.Biskupa Piotra Gregera

po Mszy Świętej przejście na boisko sportowe LKS Zapora Porąbka oraz festyn do godz ok. 19:00

uwaga organizacyjna : prosimy o parkowanie samochodami na targowisku przy ul.Żywieckiej lub przy boisku

25.08.2018 powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie rozpoczynający rok pracy formacyjnej 2018-2019

(świadectwo przeżytych rekolekcji, przekazanie posług)

(miejsce DW do uzgodnienia)

22.09.2018

IX Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko-żywieckiej do kalwarii Zebrzydowskiej

Droga Krzyżowa godz. 10:00

Msza Św. godz.12:30

Zachęcamy małżonków do zapisywania się na rekolekcje.

Propozycje rekolekcji organizowanych w całym kraju znajdują się na stronie internetowej DK

Dnia 10 czerwca będziemy przeżywać zakończenie roku pracy w Porąbce.Rozpoczęcie o godz14:30 .O godz.15 Msza święta pod przewodnictwem ks.buskupa Piotra Gregera.Zapraszamy

ogłoszenia kręgów

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.