Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: komunia_2019_01.jpg
  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

V NIEDZIELA ZWYKŁA 04 Luty 2018

Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii.

Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy duszpasterskie

W nadchodzącą niedzielę, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W święto Matki Bożej z Lourdes mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. W naszym szpitalu psychiatrycznym Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować w sobotę, 10 lutego o godz. 15.00. Od godz. 14.00 - spowiedź. W kościele parafialnym nabożeństwo dla naszych seniorów i chorych odbędzie się także w sobotę, 10 lutego. Spowiedź rozpocznie się o godz. 9.00, Msza św. z nabożeństwem o godz. 10.00. Prosimy domowników o zorganizowanie transportu i zapewnienie opieki uczestnikom nabożeństwa.

Nadchodząca niedziela, 11 lutego jest ostatnią przed Wielkim Postem. Rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

Także za tydzień w naszej parafii rozpoczną się katechezy wspólnoty Neokatechumenatu.

Zachęcamy do lektury gazety parafialnej, w której obok informacji z życia parafii i miasta, piszemy m.in. o pięknej recepcie na udane życie małżeńskie.

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek, 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy.

We wtorek, 6 lutego wspominamy św. Pawła Mikę i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu.

W sobotę, 10 lutego wspominamy św. Scholastykę (†542), dziewicę, siostrę św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.