Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: komunia_2019_01.jpg
  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 Styczeń 2018

Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

Porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy duszpasterskie

1.W nadchodzącym tygodniu w środę, 31 stycznia wspominamy św. Jana Bosko (1815-1888), włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich.

2.1 lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca - podziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa a także będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź od godz. 17.00; o godz. 18.00 Msza św.

3.W piątek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w następującym porządku: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i o godz. 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Przypada też w tym dniu pierwszy piątek miesiąca - zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź od godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.00. Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W piątek ks. biskup Ordynariusz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Ofiarami w tym dniu wspieramy zakony kontemplacyjne.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

4.W sobotę, 3 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca - to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające. Odwiedziny chorych od godz.10.00. Potrzebujących prosimy zgłaszać w zakrystii. W sobotę z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

5.Spotkanie duszpasterskie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 30 stycznia po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Z kolei poświęcenie świec dzieci komunijnych będzie w piątek, 2 lutego na Mszy św. o godz. 17.00, także w naszym kościele.

6.Zachęcamy do lektury naszego czasopisma „Źródełka spod Pańskiej Góry”, w którym piszemy m.in. o tym jak Maryja może pomóc nam w osiągnięciu celów życiowych.

Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość podczas wizyty duszpasterskiej, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim już dziś podziękować. Zapewniamy o naszej modlitwie. Na podsumowaniu Kolędy przedstawimy Wasze propozycje i prośby

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.